اخبار و بلاگ

جلوگیری از بخار کردن عینک

آموزش جلوگیری از بخار کردن عینک | تکنیک‌های ساده و کاربردی

یکی از بدترین حالت‌هایی که افراد عینکی می‌توانند تجربه کنند، بخار کردن شیشه عینکشان است. این امر باعث جلوگیری از دید واضح و تخریب دید می‌شود. بخار کردن عینک می‌تواند برای بسیاری از افراد مشکلی در تمام طول سال باشند. ما زمان زیادی را صرف یافتن فریم‌های مناسب برای تناسب با صورت خود می‌کنیم، بنابراین نمی‌خواهیم شیشه بخار کرده عینک، ما را از بهترین ظاهرمان باز دارند. اما خب نگران نباشید؛ ما در این مقاله از فروشگاه عینک انصار به آموزش جلوگیری از بخار کردن عینک و ارائه تکنیک‌های جالب پرداختیم.

علت بخار کردن عینک

شاید قبل از رسیدن به آموزش جلوگیری از بخار کردن عینک، اولین سوالی که ذهن شما را درگیر کند، این است: علت بخار کردن عینک چیست؟

اگر به طور ساده بخواهیم بگوییم، عینک شما معمولاً از نظر دما بسیار خنک است. در نتیجه، هنگامی که هوای گرم به لنزها برخورد می‌کند، تراکم ایجاد می‌شود. این تراکم  سبب اصلی بخار کردن عینک شما است.

علت بخار کردن عینک

علت بخار کردن عینک

این اتفاق می‌تواند پس از بیرون آمدن در سرما و بازگشت به یک ساختمان گرم، به خصوص در زمستان رخ دهد. همچنین هنگام استفاده از ماسک یا پوشش صورت اتفاق می‌افتد. در این حالت نفس گرم شما به صورت از زیر ماسک به سمت شیشه عینک شما می‌رود و باعث بخار کردن عینک شما می‌شود.

اما همانطور که در ابتدا گفتیم، جای نگرانی نیست! چرا که ما در ادامه آموزش جلوگیری از بخار کردن عینک را برای تمامی حالات آوردیم.

نحوه جلوگیری از بخار کردن عینک

بخار کردن شیشه عینک فقط آزاردهنده نیست. بلکه همچنین می‌تواند خطرناک باشند، مانند زمانی که شما در حال رانندگی یا کار با ماشین آلات هستید. بخار کردن عینک در این زمان‌ها، دید شما را مختل و موجب حوادثی می‌شود. البته خوشبختانه، شما راه‌های زیادی برای جلوگیری از بخار کردن عینک دارید. ار روش‌ها عبارتند از:

۱- استفاده از آب و صابون

اولین روش برای جلوگیری از بخار کردن عینک، روشی آسان و خانگی است. در این روش شما باید قبل از استفاده از عینک، لنزهای خود را با آب و صابون بشویید. اجازه دهید در هوا خشک شوند یا با یک پارچه نرم پاکشان کنید. باقی مانده از صابون یک لایه محافظ برای جلوگیری از بخار کردن شیشه عینک ایجاد می‌کند.

!نکته: حتما از شوینده‌های بسیار ملایم یا صابون بدن استفاده کنید و از محصولات قوی تر مانند شامپو یا صابون‌های خاص خودداری کنید. این‌ها ممکن است به فریم شما آسیب برسانند.

استفاده از آب و صابون

استفاده از آب و صابون

۲- دستمال ضد بخار

علاوه بر روش‌های خانگی، تولیدکنندگان خلاق در دنیا نیز به فکر راه حلی برای جلوگیری از بخار کردن عینک بودند. همین امر، سبب تولید محصولی با نام دستمال ضد بخار عینک شد. محصولی که به راحت‌ترین شکل ممکن استفاده و با قیمت ارزان در دسترس است.

از دستمال ضد بخار می‌توان برای پاک کردن لنزهای خود استفاده کرد تا از بخار کردن آن‌ها جلوگیری شود. دستمال ضد بخار عینگ برای استفاده در خانه، محل کار و در حال حرکت بسیار راحت است. شما فقط کافیست این دستمال را از محفظه خارج و عدسی عینک خود را با آن پاک کنید.

این یکی از بهترین و نوین‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از بخار کردن عینک است. هنگامی که لنزهای خود را با دستمال ضد بخار شیشه عینک پاک کنید، برای مدتی از بخار در امان هستند.

دستمال ضد بخار برای جلوگیری از بخار کردن عینک

دستمال ضد بخار برای جلوگیری از بخار کردن عینک

۳- سایر محصولات ضد بخار عینک

از دستمال‌ها و اسپری‌ها گرفته تا واکس‌ها و ژل‌ها، طیف گسترده‌ای از محصولات ضد بخار برای عینک وجود دارد. استفاده از این محصولات قبل از استفاده از عینک می‌تواند به جلوگیری از بخار کردن شیشه عینک شما کمک کند. اگر از ما در مورد اینکه کدام بهتر است، سوال کنید؛ پاسخ ما «همه آن‌ها» است. چرا که کارایی جلوگیری از بخار کردن عینک را می‌توانید از همه آن‌ها به بهترین شکل توقع داشته باشید. اما تنها تفاوتشان در نحوه استفاده است. که شما بر اساس راحتی و سلیقه خود اقدام به خرید محصول متناسب به خود را می‌کنید.

تنها نکته‌ای که باید در اینجا توجه کنید، این است که حتما از محصولاتی که مخصوص عینک طراحی شده‌اند استفاده کنید. از محصولات برای شیشه اتومبیل یا سایر موارد استفاده نکنید. محصولاتی که برای مصارف دیگر طراحی شده‌اند می‌توانند برای همیشه به عینک شما آسیب بزنند.

اسپری ضد بخار عینک

اسپری ضد بخار عینک

۴- استفاده از کف ریش یا خمیر دندان

شاید این مورد برای شما عجیب باشد. کف ریش یا خمیر دندان آن هم برای شیشه عینک! مگه داریم؟!

اما خب باید بدانید که یکی دیگر از روش‌های ساده و خانگی برای جلوگیری از بخار کردن شیشه عینک استفاده از کف ریش و خمیر دندان است. گفته می‌شود مواد تشکیل دهنده این محصولات خاصیت ضد بخار را برای عینک شما دارند. به طور کلی نحوه استفاده از کف ریش و خمیر دندان برای شیشه عینک، به شرح زیر است:

  • مقداری کف ریش یا خمیر دندان روی عدسی عینک بزنید.
  • آن را روی سطح عدسی عینک پخش کنید.
  • اجازه دهید خشک شود.
  • پس از خشک شدن، شیشه عینک را با دستمال نرم پاک کنید.
  • عینکی ضد بخار داشته باشید.

این روش جلوگیری از بخار کردن عینک، به صورت صد در صد ثابت نشده است و هنوز جای تحقیق دارد. از این رو پیشنهاد می‌شود، قبل از انجام این روش، با فروشگاهی که عینک را از آن خریدید تماس بگیرید و مشاوره لازم را در این خصوص دریافت کنید.

!نکته: این روش نیز مانند روش آب و صابون ممکن است به فریم عینک شما آسیب برساند. بنابراین تا حد امکان از برخورد این مواد با فریم خودداری کنید.

استفاده از کف ریش یا خمیر دندان برای شیشه عینک

استفاده از کف ریش یا خمیر دندان برای شیشه عینک

جلوگیری از بخار کردن عینک با ماسک

در بالا هم گفتیم که ما آموزش جلوگیری از بخار کردن شیشه عینک را برای تمامی شرایط و علل آن آورده‌ایم. روش‌هی گفته شده در بالا چه ماسک زده باشید و چه نزده باشید، مفیدند. اما روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها پرداختیم، مخصوص زمان‌هایی هستند که از ماسک استفاده می‌کنید.

<yoastmark class=

۱- قرار دادن عینک روی ماسک

اگر پل فلزی یا ماسک متناسب ندارید، سعی کنید ماسک خود را کمی بالاتر بکشید تا قسمت بیشتری از بینی شما را بپوشاند. پس از انجام این کار، عینک خود را در بالا قرار دهید تا همه چیز را محکم نگه دارید. با انجام این کار منافذ هوا را به سمت عینک بستید و با خیال راحت می‌توانید از عینکی بدون بخار لذت ببرید.

۲- ماسک محکم و متناسب با صورت

داشتن تناسب و اطمینان از اینکه ماسک خود را به درستی استفاده می‌کنید، می‌تواند مانع از بخار کردن عینک شود. خرید ماسک با پل بینی فلزی می‌تواند به شما کمک کند تا فرم مورد نیاز برای بسته نگه داشتن هوای گرم را بدست آورید. همچنین انواع مختلفی از ماسک های مناسب برای صورت وجود دارد. آن‌ها را امتحان کنید!

منظور ما از ماسک متناسب با صورت خود، ماسکی است که به خوبی روی صورت شما کیپ شود و از ورود هر گونه هوا و نفس گرم شما به داخل عینک جلوگیری می‌کنید. در نتیجه این یکی دیگر از روش‌های جلوگیری از بخار کردن عینک با ماسک است.

خرید عینک با شیشه ضد بخار

آیا حالا که محصولات مختلفی برای جلوگیری از بخار کردن شیشه عینک در بازار پیدا می‌شوند؛ عینکی با شیشه ضد بخار وجود ندارد؟

خوشبختانه تولیدکنندگان عینک به اینجا هم فکر کرده‌اند و اقدام به تولید عدسی‌های ضد بخار برای عینک کردند. شما با استفاده از این عدسی‌ها دیگر نگرانی بابت بخار کردن عینک خود نخواهید داشت و با خیال راحت از عینک خود استفاده خواهید کرد.

شما همچنین می‌توانید قبل از خرید عینک طبی مردانه و خرید عینک طبی زنانه از فروشگاه عینک انصار، از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده (شماره تلفن و چت آنلاین سایت) با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خود را برای عدسی ضد بخار ثبت کنید. همکاران ما شما از ابتدای مسیر خرید تا آخر در کنار شما خواهند بود تا خریدی بی نظیر را داشته باشید.

در آخر

ما در این مقاله از فروشگا عینک انصار به ارائه آموزش جلوگیری از بخار کردن شیشه عینک پرداختیم و تکنیک‌های بسیار ساده برای این کار را گفتیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و سوالات خود را از طریق فرم دیدگاه‌ها در انتهای همین صفحه برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.