اخبار و بلاگ

بهترین عینک آفتابی دوندگی

بهترین عینک آفتابی دوندگی – انتخاب ورزشکاران

دویدن یکی از تفریحات و شاید مهم‌ترین ورزش برای ورزشکاران باشد. همانطور که می‌دانید، «دو» مادر همه ورزش‌هاست. همه ما در تمامی سنین و بدون توجه به قدرت جسمانی و … دوست داریم روزانه مقداری بدویم تا به بهترین شکل مراقب سلامتی خود باشیم. اما اگر محافظت مناسبی نداشته باشید، این فعالیت می‌تواند خطرناک باشد. یک عینک آفتابی مناسب می‌تواند در مورد محافظت از چشم هنگام دویدن تفاوت ایجاد کند. از این رو ما در ادامه این مقاله از فروشگاه عینک انصار، بهترین عینک آفتابی دوندگی و ویژگی‌های آن را برای شما آورده‌ایم.

ویژگی‌های بهترین عینک افتابی دوندگی

همانطور که گفتیم، عینک آفتابی برای دوندگی ضروری است و شما باید برای محافظت از چشمان خود، استفاده از عینک آفتابی مناسب را جدی بگیرید. ام خب عینک آفتابی مناسب دوندگی یعنی چه؟ اصلا ویژگی‌هایی که یک عینک آفتابی دوندگی باید داشته باشد، چیست؟ پاسخ تمام این‌ها در ادامه آمده است.

۱- راحتی عینک

بهترین عینک آفتابی دوندگی باید حداکثر محافظت در برابر نور خورشید و حداکثر راحتی را برای علاقه مندان به دویدن ارائه دهد. راحتی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی‌ست که باید در بهترین عینک آفتابی برای دویدن پیدا کنید.

راحتی عینک آفتابی دوندگی

راحتی عینک آفتابی دوندگی

این یعنی که شما باید دنبال عینک آفتابی باشید که روی سر شما حرکت نکند و نچرخد. همچنین می‌توانید به سراغ عینک‌های آفتابی دویدن با عناصر کاربردی اضافی مانند پد بینی و دسته‌های غیر لغزنده بروید. آن‌ها عینک آفتابی شما را ثابت نگه می‌دارند و از لغزش، افتادگی و جهش آن‌ها حتی در هنگام تعریق یا حرکت زیاد جلوگیری می‌کنند.

هنگام امتحان کردن یک عینک آفتابی جدید، حتما سر خود را به جلو خم کنید تا چسبندگی را حس کنید و تناسب خود را تایید کنید. همچنین برای اطمینان از راحتی و از بین بردن سردردهای فشاری در حین دویدن، باید از عینک آفتابی سبک وزن استفاده کنید.

به طور کلی ویژگی‌های مورد نیاز برای فراهم کردن راحتی و آسودگی در بهترین عینک آفتابی دوندگی عبارتند از:

 • اندازه صورت شما باشد؛ نه بزرگ‌تر و نه کوچک‌تر.
 • دسته‌های عینک پشت گوش شما مستحکم باشند.
 • پد بینی به خوبی روی بینی شما سوار شود.
 • عینک سبک وزن تهیه کنید.

۲- استایل عینک

از کارایی و ویژگی‌های کاربردی عینک آفتابی دوندگی که بگذریم، یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مشخصه‌های بهترین عینک آفتابی دوندگی عبارت است از استایل عینک.

استایل به شما امکان می‌دهد ظاهر نهایی خود را تعیین کنید. وقتی خوب به نظر می‌رسید، احساس خوبی دارید و عملکرد بهتری خواهید داشت. به یاد داشته باشید که ساعت‌ها از عینک آفتابی خود استفاده خواهید کرد. بنابراین، بهتر است به دنبال یک عینک آفتابی شیک بروید که برای شما عالی به نظر می‌رسد.

استایل عینک برای دویدن

استایل عینک برای دویدن

اگر بیشتر در شرایط ابری و کم نور می‌دوید، لنزهای نارنجی و زرد ممکن است ایده‌آل باشند، در حالی که قهوه‌ای، قرمز و کهربایی برای دویدن در روزهای آفتابی مناسب هستند.

انتخاب استایل بهترین عینک آفتابی دوندگی کاملا اختیاری و بر اساس سلیقه و علاقه شماست. شما طیف وسیعی از گزینه‌ها را در اختیار دارید. بنابراین می‌توانید طرحی را انتخاب کنید که مترادف با سبک و استایل شما باشد.

۳- کیفیت لنز عینک آفتابی دوندگی

و اما سومین و مهم‌ترین ویژگی که باید در بهترین عینک آفتابی دوندگی به دنبال آن باشید، کیفیت لنز آن است. لنزها مرکز عینک آفتابی هستند. بهترین عینک آفتابی برای دویدن باید دارای لنزهای باکیفیت باشد. علاوه بر مسدود کردن اشعه ماوراء بنفش، لنزهای با کیفیت بالا ماندگاری طولانی دارند، تابش نور خورشید را کاهش می‌دهند و رنگ و کنتراست محیط اطراف شما را افزایش می‌دهند.

کیفیت لنز عینک آفتابی دوندگی

کیفیت لنز عینک آفتابی دوندگی

 به این ترتیب، می‌توانید به سرعت متوجه سایر دونده‌ها و موانع در طول مسیر شوید و تمرینات در فضای باز را ایمن‌تر کنید. برخی از لنزها دارای پوشش‌های ویژه‌ای هستند که عملکرد را افزایش می‌دهند. به عنوان مثال، پوشش ضد خش از عینک آفتابی شما در برابر آسیب محافظت می‌کند، در حالی که پوشش ضد مه لنز را شفاف نگه می‌دارد و از بخار کردن آن جلوگیری می‌کند. همچنین دید شما را هنگام دویدن روشن نگه می‌دارد.

توجه به تمام نکات و ویژگی‌هایی که در بالا برای انتخاب لنز عینک آفتابی آوردیم، در بهره‌وری و دوندگی شما تاثیر مستقیم و فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. از این رو پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید بهترین عینک آفتابی دوندگی به این نکات توجه کنید.

بهترین نوع عینک آفتابی برای دویدن

در بالا به مهم‌ترین و اساسی‌ترین ویژگی‌هایی که یک عینک آفتابی برای دوندگی باید داشته باشد، پرداختیم. در ادامه قصد داریم بر اساس موارد بالا، بهترین نوع عینک آفتابی برای دویدن را به شما معرفی کنیم.

 • عینک ایمنی

چه به دنبال بهترین عینک آفتابی مردانه یا زنانه برای دویدن هستید، عینک ایمنی یا همان Wrap-Around یک انتخاب عالی است. به طور کلی، این عینک آفتابی خطوط صورت شما را محکم می‌کند و مانع از نفوذ اشعه‌های خورشید به داخل لبه‌ها می‌شود.

عینک ایمنی برای دویدن

عینک ایمنی برای دویدن

طراحی این عینک‌ها بسیار شبیه به طرح عینک‌های مورد استفاده توسط کارگران ساختمانی است. از این رو این سبک عینک‌ها را عینک‌های ایمنی می‌نامند. ما در اینجا این نوع و سبک عینک را به عنوان بهترین عینک آفتابی دوندگی معرفی می‌کنیم. اما چرا؟!

طراحی محکم و منحنی آن، نقاط روشن و تابش نور محیطی را که ممکن است در طول تمرینات در فضای باز بر دید شما تأثیر بگذارد، از بین می‌برد. این‌ها بهترین گزینه‌ها هستند، مخصوصا برای افرادی که عینک آفتابی رنگی یا پلاریزه را برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش انتخاب می‌کنند.

 • عینک آفتابی ورزشی

اگر به دنبال بهبود عملکرد خود در ورزش و دوندگی خود بودید، روی عینک مناسب سرمایه گذاری کنید. همانطور که گفته شد، عینک آفتابی ورزشی برای دنیای ورزش‌های خشن، در میان سایر ماجراجویی‌های فضای باز، طراحی و ساخته شده‌اند. از این رو ما این عینک را در بخش بهترین نوع عینک آفتابی برای دویدن آورده‌ایم.

آن‌ها انعطاف پذیر، سخت و دارای پوشش بالایی برای تناسب ایمن و راحت هستند. حتی بهتر از آن، می‌توانید عینک‌های آفتابی ورزشی را روی صورت خود با یک کش سبک، محکم کنید تا ظاهری عالی داشته باشید. این کار عینک شما را در موقعیت مناسب نگه می‌دارد. حتی زمانی که در فعالیت‌های ورزشی پرحرکت یا شدید شرکت می‌کنید.

عینک آفتابی ورزشی برای دوندگی

عینک آفتابی ورزشی برای دوندگی

علاوه بر این، بیشتر عینک‌های آفتابی ورزشی سبک و راحت هستند و به راحتی زیر اکثر کلاه‌های ورزشی قرار می‌گیرند. علاوه بر اینکه بهترین عینک آفتابی دوندگی است، عینک‌های ورزشی شیک هستند و بهتر از بسیاری از عینک‌های آفتابی مد سنتی به نظر می‌رسند.

برای اطلاع بیشتر از عینک‌های ورزشی، مقاله زیر را از فروشگاه عینک انصار بخوانید:

تفاوت عینک ورزشی با عینک معمولی در چیست؟

۳- لنزهای پلاریزه

و در آخر به لنزها پلاریزه می‌رسیم. این لنزها همچنین به عنوان لنزهای ضد تابش نور شناخته می‌شود. آن‌ها مجهز به یک فیلتر چند لایه هستند که نور عمودی می‌تواند از آن عبور کند در حالی که نور افقی برای کاهش تابش خیره کننده مسدود می‌شود.

زمانی که برای پیاده روی یا دویدن به بیرون می‌روید، باید شرایط جوی نظیر برف، باران و … را در نظر بگیرید. نور آفتاب در این سطوح به شکل خیره‌کننده‌ای بازتاب پیدا می‌کند و خطری برای چشمان شماست. از این رو بهترین عینک افتابی دوندگی که می‌خرید باید مجهز به لنزهای پلاریزه باشد.

عینک آفتابی پلاریزه، تابش نور را، چه مستقیماً از خورشید، برف یا حتی آب، کاهش می‌دهد. افرادی که از این عینک آفتابی استفاده می‌کنند، پس از گذراندن ساعت‌ها در زیر نور خورشید، کم‌تر خسته می‌شوند. لنزهای پلاریزه همچنین دید دقیق‌تر و شفاف‌تری را با فشار کمتر چشم ارائه می‌دهند.

لنزهای پلاریزه

لنزهای پلاریزه

بهترین عینک آفتابی دوندگی برای آقایان

تا اینجا درباره ویژگی‌ها، کارایی و انواع بهترین عینک آفتابی برای دویدن صحبت کردیم. احتمالا قانع شده‌اید که برای دویدن نیاز به عینک آفتابی دارید. اما خب حتما نمی‌دانید کدام عینک را بخرید. به دنبال بهترین عینک آفتابی دوندگی برای آقایان هستید؟ در اینجا انتخاب‌های برتر ما آمده‌اند:

 • Adidas Sport
 • Nike AeroSwift
 • Oakley Flak 2.0 XL
 • Ray-Ban New Wayfarer
 • Arnette Men’s La Pistola Wrap Sunglasses

بهترین عینک آفتابی دوندگی برای خانم‌ها

اگر شما یک زن فعال هستید که دوست دارد وقت خود را در فضای باز بگذراند، روی عینک آفتابی برای دویدن سرمایه گذاری کنید که عملکرد و استایل شما را در عین محافظت از چشمان شما افزایش می‌دهد. در اینجا بهترین عینک آفتابی دویدن برای خانم‌ها را آوردیم:

 • Nike Victory
 • Nike Skylon Ace
 • Arrow Decoration
 • Rebel Revo Superflex
 • Gucci Women’s Mini Running Acetate Sunglasses

در آخر

چه یک دونده باتجربه یا مبتدی باشید، به بهترین عینک آفتابی برای دویدن نیاز خواهید داشت. این نوع عینک‌ها علاوه بر محافظت از شما در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر و مبارزه با تابش خیره کننده، دید واضحی را ارائه می‌دهند و ایمنی و بهترین عملکرد را در این زمینه تضمین می‌کنند.

ما در این مقاله از فروشگاه عینک انصار به معرفی بهترین عینک آفتابی دوندگی پرداختیم. عینک‌هایی که بهره‌وری شما را در فعالیت‌های ورزشی بسیار بالا می‌برند. لطفا سوالات و نظرات خود ا در خصوص این مقاله، از بخش دیدگاه‌ها در انتهای همین مقاله برای ما بنویسید. همکاران ما در سریع‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ خواند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.