اخبار و بلاگ

بهترین لنز چشم برای پیرچشمی

بهترین لنز چشم برای پیرچشمی چیست؟

پیرچشمی یکی از طبیعی‌ترین عیوب و مشکلات چشمی است که هم راستا با افزایش سن اتفاق می‌افتد. بر اساس آمار بدست آمده حدود ۲۶% از جمعیت کره زمین مشکل پیرچشمی دارند. اما راه حل این مشل چیست؟ بهترین لنز چشم برای پیرچشمی کدام است؟

لنزهای مولتی فوکال به افراد کمک می‌کنند تا طیف وسیعی از فواصل را به وضوح ببینند و اغلب برای اصلاح پیرچشمی استفاده می‌شوند. لنزهای چند کانونی نور را به بیش از یک نقطه کانونی روی شبکیه خم می‌کنند. این روشی است که آن‌ها عیوب انکساری را که بر دید نزدیک، متوسط ​​و دور تأثیر می‌گذارد، بهبود می‌بخشند. بسیاری از افراد مبتلا به پیرچشمی به جای استفاده از دو جفت عینک طبی، از همین لنزهای مولتی فوکال استفاده می‌کنند.

ما در این مقاله از فروشگاه عینک انصار قصد داریم به طور کامل درباره پیرچشمی صحبت کنیم و بهترین لنز چشم برای پیرچشمی را به شما معرفی کنیم تا انتخابی راحت و بی دغدغه داشته باشید.

پیرچشمی چیست؟

قبل از معرفی بهترین لنز چشم برای پیرچشمی، ابتدا بهتر است کمی بیشتر درباره پیرچشمی بدانید. پیرچشمی، که همچنین با نام دوربینی به دلیل افزایش سن شناخته می‌شود، یک نگرانی رایج بینایی در افراد بالای ۴۰ سال است. با افزایش سن، تمرکز چشمان ما بر روی اشیاء نزدیک دشوارتر می‌شود و همین مورد را در افراد بزرگسال پیرچشمی می‌نامند.

به تعبیر دیگر زمانی که وارد ۴۰ سالگی می‌شویم، ماهیچه‌هایی که عدسی چشم را نگهداری می‌کنند، ضعیف می‌شوند. این ماهیچه‌ها دیگر نمی‌توانند عدسی چشم را به راحتی به حرکت درآورند، در نتیجه نوری که از سمت اشیاء به چشم می‌رسد را به درستی روی شبکیه متمرکز نمی‌کند و همین باعث تاری دید و  واضح ندیدن اشیا می‌شود.

پیرچشمی چیست؟

پیرچشمی چیست؟

بهترین لنز چشم برای پیرچشمی لنز – مولتی فوکال

اگر شما هم مشکل پیرچشمی دارید، هیچ نگران نباشید؛ چرا که ما در اینجا یکی از بهترین راه حل‌ها برای درمان پیرچشمی را برای شما آورده‌ایم و این راه حل چیزی نیست جز: بهترین لنز چشم برای پیرچشمی : لنزهای مولتی فوکال!

لنزهای مولتی فوکال مهندسی نوری شگفت انگیزی هستند که بیش قدرتی بیشتر ازیک لنز تماسی نسخه‌ای ارائه می‌دهد. این کار با ساختار پیچیده‌ای انجام می‌شود و نور را بسته به جایی که وارد لنز می‌شود به نقاط کانونی مختلف می‌رساند. چندتا از بهترین لنزهای مولتی فوکال عبارتند از:

۱- دید همزمان

طراحی متحدالمرکز دارای قدرت‌های متناوب است که در دایره‌های متحدالمرکز مرتب شده‌اند. وقتی از مرکز لنز به سمت بیرون می‌روید، رویکرد غیر کروی به تدریج نسخه لنز را تغییر می‌دهد. مغز شما یاد می گیرد که به بخشی از عدسی توجه کند که واضح ترین دید را در یک موقعیت خاص ارائه می‌دهد.

این نوع لنز مولتی فوکال دید همزمان، یکی از بهترین لنز چشم برای پیرچشمی است و دلیل آن هم تغییر قدرت و وضعیت بر اساس زاویه دید است. شما با استفاده از این لنز دیگر احساس نخواهید کرد که پیزچشمی دارید و به وضوح و شفافیت عالی اطراف را خواهید داد.

۲- چند قطعه‌ای

در این نوع لنز که جزو بهترین لنز چشم برای پیرچشمی است، یک مرز مشخص هر نسخه را از هم جدا می‌کند، مشابه طراحی عینک‌های دو کانونی. برای اینکه لنزهای چند قطعه‌ای به درستی کار کنند، مردمک چشم شما باید بتواند زیر آنها حرکت کند تا بتوانید از نسخه مناسب در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید. این کار با یک تغییر طراحی ساده انجام می شود: وقتی به پایین نگاه می‌کنید، قسمت پایینی لنز به آرامی پلک پایینی را لمس می‌کند و لنز را به سمت مرکز چشم به عقب می‌راند.

این هم یکی دیگر از گزینه‌ها برای خرید بهترین لنز چشم برای پیرچشمی شماست. قابلیت تغییر موقعیت بر اساس حرکت چشم، امری شگفت انگیز در این لنز دوکانونی است و پیرچشمی شما را به بهترین شکل مخفی می‌کند.

لنزهای دوکانونی برای چه کسانی مناسب است؟

لنزهای دو کانونی یا مولتی فوکال معمولا برای درمان پیرچشمی تجویز می‌شود. فقط یک اپتومتریست یا چشم پزشک می‌تواند برای لنز نسخه بنویسد. بنابراین اگر احساس ضعف در چشمان خود می‌کنید، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا پس از انجام تست‌های چشم پزشکی، نسخه‌ای برای لنز چشم مناسب پیرچشمی شما تجویز کند.

سپس می‌توانید نسخه خود را با مراجعه حضوری به فروشگاه عینک انصار، یا مراجعه غیرحضوری به سایت ما، در اختیار همکاران ما قرار دهید تا شما را در انتخاب بهترین لنز چشم برای پیرچشمی راهنمایی کنند.

پیرچشمی سن بالای 40 سالگی

پیرچشمی سن بالای ۴۰ سالگی

استفاده از لنزهای دوکانونی چطور است؟

زمانی که شما شروع به استفاده از لنزهای دو کانونی می‌کنید، ممکن است یک دوره تنظیم وجود داشته باشد، اما اکثر افراد به آن‌ها عادت می‌کنند. مواد لنز متفاوت است، از نرم تا نفوذپذیر، گاز سفت و سخت (RGP). به همین دلیل استفاده از این لنزها ممکن است در ابتدا سخت باشد، اما به زودی به آن عادت خواهید کرد.

مزایا و معایب لنزهای دوکانونی

همانطور که در بالا هم گفته شد؛ لنزهای دو کانونی بهترین لنز چشم برای پیرچشمی هستند و می‌توانند به بهترین شکل عیوب ناشی از پیرچشمی را بهبود ببخشند. اما همچنان می‌توانید مزایا و معایبی را برای این نوع لنز ببینید که عبارتند از:

مزایا:

  • یک جفت لنز دوکانونی می‌تواند پیرچشمی را اصلاح کند.
  • لازم نیست نگران حمل عینک مطالعه با خود باشید.
  • هنگام ورزش هم می‌توان از لنزهای دوکانونی استفاده کرد.

معایب:

  • لنزهای دو کانونی ممکن است کمی گران‌تر از معمول باشند.
  • زمان می‌برد تا مغز شما با لنزهای دو کانونی سازگار شود.

اما به طور کلی مزایای این لنزها بسیار مهم‌تر از معایب آن هستند و ارزش این را دارد تا با خرید لنزهای دوکانونی بتوانید دوران بعد از ۴۰ سالگی خود را در بهترین وضعیت سپری کنید و اطراف را به واضح‌ترین شکل ممکن ببینید.

لنز دو کانونی

لنز دو کانونی

در آخر

ما در این مقاله از فروشگاه عینک انصار درباره پیرچشمی که یکی از رایج‌ترین مشکلات و عیوب چشمی در افراد بالای ۴۰ سال است صحبت کردیم. همچنین چندتا از بهترین لنز چشم برای پیرچشمی را به شما معرفی کردیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

در صورتی که قصد خرید انواع عینک آفتابی و طبی و لنز رنگی داشتید و مشاوره قبل از خرید می‌خواستید، می‌توانید از طریق راه‌های ذکر شده در سایت با همکاران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.