اخبار و بلاگ

روش تمیز کردن عینک آفتابی

روش تمیز کردن عینک آفتابی مثل فروشندگان عینک حرفه‌ای!

همیشه در ویژگی‌های بهترین عینک آفتابی مردانه یا زنانه، دید باضوح بالا بسیار اهمیت دارد. عینک آفتابی به خودی خود لنزهای دودی برای جلوگیری از ورود اشعه مضر آفتاب به چشمان دارد. حالا تصور کنید که این لنزها با آلوگی‌های اطراف، کثیف شده باشند. در این شرایط دیگر دید واضح، ممکن نیست. از این رو ما در این مقاله از فروشگاه عینک انصار به آموزش روش تمیز کردن عینک آفتابی به شیوه اصولی و حرفه‌ای (مانند فروشندگان عینک) پرداختیم.

شما می‌توانید و با نکات و مواردی که در ادامه آورده‌ایم، از عینک آفتابی با دید واضح و شفاف و طبیعی لذت ببرید. روش تمیز کردن عینک آفتابی در ادامه، بسیار ساده است و نیاز به وقت و یا کار زیادی ندارد.

روش تمیز کردن عینک آفتابی

بی اضافه گویی و مستقیم به موضوع اصلیمان می‌پردازیم. چند راه مختلف برای تمیز کردن عینک آفتابی وجود دارد، اما بهترین راه استفاده از ترکیب مایع ظرفشویی ملایم، آب ولرم و پارچه میکروفیبر است. در ادامه روش تمیز کردن عینک آفتابی با آب و مایع ظرفشویی به صورت گام به گام آمده است:

 1. دستان خود را با آب و صابون بشویید. این به شما کمک می‌کند تا از انتقال کثیفی و روغن از انگشتان به عینک آفتابی خود جلوگیری کنید.
 2. عینک آفتابی خود را زیر آب ولرم بشویید. این به حذف هرگونه کثیفی یا زباله کمک می‌کند.
 3. یک قطره کوچک از مایع ظرف‌شویی ملایم را روی هر لنز بمالید. از انگشتان خود استفاده کنید تا صابون را به آرامی به لنزها بمالید و به مناطقی که به ویژه کثیف هستند توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 4. صابون را از روی لنز زیر آب ولرم بشویید.
 5. لنزها را با یک پارچه میکروفیبر کاملا خشک کنید.
تمیز کردن عینک آفتابی

تمیز کردن عینک آفتابی

نکته: تمامی این گام‌ها باید به آرامی و با ملایمت انجام شوند. برای جلوگیری از خراشیدن لنز، حتما از حرکات ملایم استفاده کنید.

با روشی که در بالا به عنوان روش تمیز کردن عینک آفتابی آوردیم، شما می‌توانید به صورت حرفه‌ای و همانند عینک فروشان، عینک‌های خود را تمیز کنید. طوری که انگار عینک نو است.

نکات تمیز کردن عینک آفتابی

در بالا روش تمیز کردن عینک آفتابی را به صورت کامل و بدون نیاز به خرید محلول پاک کننده عینک به شما گفتیم. در ادامه نیز به نکاتی مهم در مورد عینک‌های آفتابی و تمیز نگه داشتن آن‌ها آورده‌ایم.

 1. از استفاده از آب داغ خودداری کنید، زیرا ممکن است به لنز آسیب برساند.
 2. هرگز از دستمال کاغذی برای تمیز کردن عینک آفتابی خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است لنز را خراش دهد.
 3. اگر عینک آفتابی خیلی کثیفی دارید، می‌توانید آن‌ها را چند دقیقه در یک کاسه آب گرم و صابون قرار دهید و سپس آن‌ها را بشویید و خشک کنید.
 4. اگر عینک آفتابی پلاریزه دارید، حتما آن را با حرکات دایره‌ای خشک کنید تا به پلاریزه آسیب نرسانید.

شما می‌توانید در ویدیوی زیر به طور کامل روش تمیز کردن عینک آفتابی پلاریزه بدون وارد کردن ضربه به آن را ببینید.

نکات تمیز کردن عینک آفتابی

نکات تمیز کردن عینک آفتابی

اهمیت تمیز کردن عینک آفتابی

همواره تمیز بودن عینک آفتابی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اما خب چرا؟ چه چیزی باعث افزایش اهمیت تمیز بودن عینک آفتابی می‌شود؟ به طور چند دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد چرا تمیز کردن منظم عینک آفتابی مهم است:

 • بهبود بینایی: عینک‌های آفتابی کثیف می‌توانند دید شما را مختل کنند و همچنین دید واضح را دشوار می‌کنند. این می‌تواند به ویژه هنگام رانندگی یا شرکت در فعالیت‌های دیگری که دید خوب در آن‌ها ضروری است، خطرناک باشد.
 • محافظت از چشمان خود در برابر نور خورشید: اصلی‌ترین دلیلی که هر فرد از عینک آفتابی استفاده می‌کند، کاربرد آن در مسدودسازی مسیر ورود اشعه مضر خورشید به چشمان است. اما خب عینک آفتابی کثیف می‌تواند اشعه ماوراء بنفش را پراکنده کند، که می‌تواند خطر ابتلا به آب مروارید و سایر مشکلات چشمی را افزایش دهد.
 • محافظت بهتر از چشم: عینک آفتابی تمیز، محافظت بهتری در برابر اشعه‌های مضر UV خورشید دارد. این می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به آب مروارید، دژنراسیون ماکولا و سایر مشکلات چشمی کمک کند.
 • افزایش عمر عینک آفتابی: یاد گرفتن روش تمیز کردن عینک آفتابی و تمیز نگه داشتن عینک آفتابی به جلوگیری از خراشیدگی و آسیب‌های دیگر کمک می‌کند. در نتیجه برای سال‌های بلند، عینکی خوب و با کیفیت خواهید داشت.

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن عینک آفتابی

روش تمیز کردن عینک آفتابی که در بالا آوردیم یکی از ساده‌ترین روش‌هاست. این روش علاوه بر سادگی به امکاناات زیادی هم نیاز ندارد. در روش ما شما فقط و فقط برای تمیز کردن عینک آفتابی خود به وسایل زیر نیاز دارید:

 1. مایع ظرفشویی ملایم: از استفاده از صابون‌ها یا مواد شوینده خشن خودداری کنید، زیرا این مواد می‌توانند به لنزها آسیب برسانند.
 2. آب ولرم: از استفاده از آب داغ خودداری کنید، زیرا ممکن است به لنز آسیب برساند.
 3. پارچه میکروفیبر: پارچه‌های میکروفیبر نرم و بدون پرز هستند، بنابراین لنزها را خراش نمی‌دهند و تمیزی بی نظیر را برای عینک شما رقم می‌زنند.

شما همچنین می‌توانید محلول‌ها و دستمال‌های تمیز کننده عینک آفتابی برندهای مختلف را خریداری کنید. با این حال، این محصولات ضروری نیستند و می‌توانند گران‌تر از استفاده از آب و مایع ظرفشویی ملایم باشند. همچنین روشی که ما در این مقاله آوردیم، اگر به درستی انجام شود، نتیجه‌ای فوق‌العاده برای شما خواهد داشت.

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن عینک آفتابی

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن عینک آفتابی

مشکلات تمیز کردن عینک آفتابی

ممکن است در روش تمیز کردن عینک آفتابی که به شما گفتیم، دچار مشکل شوید. اگر در تمیز کردن عینک آفتابی خود مشکلی دارید، در اینجا چند نکته برای حل این مشکلات وجود دارد:

 • در صورتی که بعد از تمیز کردن، عینک آفتابی شما هنوز کثیف است: سعی کنید از یک پاک کننده لنز از برندهای مختلف استفاده کنید. اگر هنوز مشکل دارید، ممکن است لازم باشد عینک آفتابی خود را برای تمیز کردن نزد یک متخصص ببرید.
 • اگر عینک آفتابی شما خراش‌های جزئی دارد، می‌توانید آن را با پارچه میکروفیبر جلا دهید. اگر خراش عمیق است، ممکن است لازم باشد عینک آفتابی خود را برای تعمیر یا تعویض نزد یک متخصص ببرید.
 • اگر عینک آفتابی شما شکسته است، ممکن است لازم باشد آن را برای تعمیر یا تعویض به یک متخصص ببرید.

نکات اضافی در روش تمیز کردن عینک آفتابی

در اینجا چند نکته اضافی برای تمیز کردن عینک آفتابی وجود دارد:

 1. اگر عینک آفتابی شما بسیار کثیف است، می‌توانید آن را چند دقیقه در یک کاسه آب گرم و صابون قرار دهید و سپس آن را بشویید و خشک کنید.
 2. اگر عینک آفتابی پلاریزه دارید، حتما آن را با حرکات دایره‌ای خشک کنید تا به پلاریزه آسیب نرسانید.
 3. زمانی که از عینک آفتابی خود استفاده نمی کنید، آن را در یک جعبه تمیز و محکم نگهداری کنید. این به محافظت از عینک شما در برابر خراش و گرد و غبار کمک می‌کند.
 4. درست است که ما در این مقاله روش تمیز کردن عینک آفتابی را به شما گفتیم. اما سالی یک بار عینک آفتابی خود را برای تمیز کردن حرفه‌ای نزد چشم پزشک ببرید. این کار به از بین بردن هرگونه کثیفی که ممکن است به تنهایی نتوانید آن را پاک کنید کمک می‌کند.

جمع بندی

تمیز کردن منظم عینک آفتابی برای حفظ دید خوب، محافظت از چشمان در برابر نور خورشید و افزایش عمر عینک آفتابی مهم است. با رعایت نکاتی که در این مقاله آمده است، می‌توانید عینک آفتابی خود را تمیز نگه دارید و بهترین ظاهر را داشته باشید.

ما در این مقاله از فروشگاه عینک انصار به آموزش روش تمیز کردن عینک آفتابی پرداختیم. آن هم نه هر نظافتی! بلکه به شما یاد دادیم با چند گام ساده، مانند حرفه‌ای‌ها عینک خود را تمیز کنید. در نهایت امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.