اخبار و بلاگ

عینک بدون فریم چیست؟

عینک بدون فریم چیست؟ – مزایا و معایب عینک بدون فریم

عینک کاربردهای مختلفی نظیر بهبود بینایی، محافظت از چشمان در برابر گرد و غبار، آلودگی و اشعه مضر خورشید و همچنین جلوگیری از آب مروارید و سایر اختلالات چشمی، دارد. با این حال، در حالی که همه عینک‌های آفتابی ممکن است از چشم‌های ما محافظت کنند، اما همه آن‌ها به خوبی به چهره ما نمی‌آیند. اما خب چه باید کرد و راه حل چیست؟ اینجاست که عینک بدون فریم وارد عمل می‌شود.

از طرفی، از ابتدای تولید عینک، این محصول با فریم که به عنوان نگهدارنده عدسی‌ها عمل می‌کرد، عرضه می‌شد. اما خب در مدت اخیر شاهد تولید عینک‌های بدون فریم توسط شرکت‌های معروف بودیم.  ما در این مقاله از فروشگاه عینک انصار به اینکه عینک بدون فریم چیست؟ و مزایا و معایب عینک بدون فریم پرداخته‌ایم.

عینک بدون فریم چیست؟

در پاسخ به سوال عینک بدون فریم چیست؟ باید گفت همانطور که از نامش پیداست، عینک بدون فریم، عینکی است که هیچ فریمی ندارد و طرح ساده‌ای دارد. این عینک‌ها دارای عدسی‌هایی هستند که مستقیماً روی پل و یا پد بینی عینک ثابت می‌شوند.

عینک بدون فریم برای اولین بار در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ به وجود آمدند. با این حال، نسخه اول فقط بینی را فشار می‌داد و فاقد گوشی بود. همچنین فقط چند گزینه وجود داشت و کیفیت پایین‌تر بود. آن‌ها ماندگاری کم‌تری داشتند و از نظر بصری چندان خوشایند نبودند. می‌توان گفت که مزایای عینک بدون فریم در آن زمان بسیار کمتر از معایب آن بود.

عینک بدون فریم چیست؟

عینک بدون فریم چیست؟

خوشبختانه، به لطف پیشرفت صنعت مد، نسخه‌های حرفه‌ای تر و زیباتری از عینک بدون فریم اکنون در بازار موجود است. این عینک‌ها در سبک‌های مختلفی عرضه می‌شوند. اما پس از دریافت پاسخ عینک بدون فریم چیست؟، سوال اینجاست که چگونه عینک بدون فریم بهتر از عینک‌های فریمی هستند؟ در ادامه ببینیم.

دلیل استفاده از عینک بدون فریم چیست؟

به این فکر کنید که وقتی برای اولین بار فهمیدید به عینک نیاز دارید چه احساسی داشتید. آیا در مورد امتحان کردن فریم‌های مختلف هیجان زده بودید یا کمی دلهره داشتید؟ بسیاری از مردم در مورد اینکه چگونه در عینک به نظر می‌رسند نگرانی‌هایی دارند، بنابراین از فریم‌های بزرگ یا رنگ‌های تند اجتناب می‌کنند.

عینک‌های بدون فریم با بهبود دید شما بدون تغییر اساسی ظاهر شما، به کاهش ترس از استایل عینک کمک می‌کنند. علاوه بر این، عینک‌های بدون فریم، سبک و راحت هستند. از آنجایی که آن‌ها زیبایی طبیعی شما را برجسته می‌کنند، ویژگی‌های شما زیر یک عینک بدون فریم مدفون نمی‌شوند.

دلیل استفاده از عینک بدون فریم

دلیل استفاده از عینک بدون فریم

مزایا و معایب عینک بدون فریم

در ادامه و پس از ارائه پاسخ سوال عینک بدون فریم چیست؟، به بررسی دقیق‌تر و با جزئیات عینک بدون فریم پرداخته‌ایم. بر اساس نتایج بررسی‌های انجام شده توسط تیم فروشگاه عینک انصار، مزایا و معایب عینک بدون فریم را به ترتیب آورده‌ایم.

مزایا و معایب عینک بدون فریم

مزایا و معایب عینک بدون فریم

مزایای عینک بدون فریم چیست؟

آیا می‌دانستید که در قرن بیستم (زمان عرضه اولیه عینک بدون فریم)، رئیس جمهور ایالات متحده، Theodore Roosevelt، عینک‌های بدون فریم را رایج کرد؟ پس از استفاده رئیس جمهور از این عینک بدون فریم، این عینک‌ها توجه خاصی را به خود جلب کردند و بسیاری از افراد از این سبک عینک‌ها استفاده می‌کنند.

از آنجایی که افراد با نفوذ و مشهور این روند را پذیرفته‌اند، هیچ بهانه‌ای برای نخریدن عینک‌های بدون فریم وجود ندارد. اما با این حال، ما در اینجا ۵ تا از مهم‌ترین مزایای عینک بدون فریم را آورده‌ایم.

۱- مناسب انواع فرم صورت

حالا که فهمیدید عینک بدون فریم چیست؟ در ادامه شاید برایتان جالب باشد که بدانید شما با عینک‌های بدون فریم دیگر دغدغه تناسب عینک با فرم صورت را نخواهید داشت و می‌توانید با خیال راحت انتخابی سریع داشته باشید.

پیدا کردن عینک آفتابی مناسب که به خوبی روی صورت شما می‌نشیند و مناسب باشد، مشکل ساز است. قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید نوع فریم، ابتدا باید شکل صورت خود را مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر فرم صورت الماسی دارید، گزینه های شما به عینک آفتابی گرد محدود می‌شوند.

یکی از مزایای عینک بدون فریم دقیقا همین است که نگرانی‌های شما درباره تناسب عینک با فرم صورت را به صفر می‌رساند. صرف نظر از فرم صورت شما (الماس، گلابی، بیضی و غیره)، عینک بدون فریم هیچ فریمی ندارند و به طور موثر چهره شما را برجسته می‌کنند.

۲- طراحی مینیمال و سبک

در دومین بخش از مزایای عینک بدون فریم چیست؟ به طراحی مینیمال این نوع عینک‌ها که قابل توجه است، می‌رسیم.

عینک‌های بدون فریم نسبت به عینک‌های فریم‌دار حجم کم‌تری دارند. دلیل آن مشخص است: این عینک فاقد فریم است. در نتیجه روی صورت شما کمتر دیده می‌شوند. آنها یک تجربه حداقلی را ارائه خواهند کرد.

چنین طراحی ساده‌ای زرق و برق کم‌تری دارد و بر بهترین ویژگی‌های صورت شما، به ویژه چشمان شما تأکید می‌کند. اما مهم‌ترین و بهترین بخش، به لطف طراحی مینیمالیستی، عینک بدون فریم، سبک وزن هستند و تجربه استفاده راحت‌تری را ارائه می‌دهند.

طراحی مینیمال و سبک

طراحی مینیمال و سبک

۳- دوست جیب شما!

همانطور که در بخش عینک بدون فریم چیست؟ هم اشاره کردیم، یکی از مزایای عینک بدون فریم، اقتصادی بودن آن نسبت به عینک‌های معمولی یا فریم‌دار است. عینک‌های بدون فریم، فریم را به طور کامل از بین می‌برند. این به معنای هزینه کم‌تر برای مواد و طراحی است.

یا به قولی این عینک‌ها دوست جیب شما هستند. هم از آن نظر که کوچک‌تر از عینک‌های فریم‌دار هستند و به راحتی در جیب جا می‌شوند و هم از لحاظ قیمت و هزینه آن‌ها. قیمت پایین این عینک دلیل بر بی کیفیت بودن آن‌ها نیست، بلکه به دلیل استفاده مواد کم‌تر در طراحی نسبت به سایر عینک‌های فریم‌دار است.

عینک بدون فریم - دوست جیب شما!

عینک بدون فریم – دوست جیب شما!

۴- عینک بدون فریم؛ مکمل هر لباس

یکی دیگر از مزایای عینک بدون فریم، علاوه بر تناسب با هر فرم صورت، تناسب با هر نوع لباس و استایل را نیز ارائه می‌دهد.

آیا نگران این هستید که عینک‌های فریم‌دار فعلی‌تان مکمل لباس‌هایتان باشد، به‌خصوص در هنگام شرکت در یک مهمانی یا رویداد؟ در نتیجه، آیا برای هر موقعیتی، عینک‌های فریم اضافی خریداری می‌کنید؟ پس نوبت به صرفه جویی در هزینه و خرید عینک بدون فریم با کیفیت می‌رسد.

می‌پرسید چرا؟ همانطور که در پاسخ به عینک بدون فریم چیست؟ هم گفتیم؛ این عینک‌ها فریم ندارند. بنابراین عینک‌های بدون فریم با هر لباسی، از لباس‌های روزانه گرفته تا رویدادهای رسمی مانند عروسی‌ها و جشن‌ها، مطابقت دارند. چنین تطبیق پذیری به این دلیل است که هیچ مشکلی برای یافتن فریم متناسب با لباس شما وجود ندارد.

۵- دید واضح و بدون مانع

در آخرین بخش از مزایای عینک بدون فریم چیست به یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع عینک‌ها می‌رسیم. عینک بدون فریم هیچ گونه بخش اضافی ندارد، بنابراین سایه‌های کمی روی صورت شما می‌نشیند. این باعث می‌شود دید بهتر و وسیع‌تری از محیط اطراف داشته باشید. این همچنین به معنای عدم حواس پرتی در حین مطالعه، رانندگی، چت و غیره است.

دید واضح و بدون مانع

دید واضح و بدون مانع

معایب عینک بدون فریم چیست؟

پس از بررسی‌های انجام شده توسط تیم ما، علاوه بر مزایای عینک بدون فریم، به برخی از موارد که جزو معایب عینک بدون فریم بودند، برخوردیم. مزایای بسیاری در رابطه با عینک های بدون فریم وجود دارد، اما این سبک محبوب دارای معایبی نیز می‌باشد.

برای شروع، اگر شغلتان پر تحرک است و در معرض تصادف هستید، باید از عینک‌های بدون فریم خودداری کنید. فقدان فریم پشتیبان باعث می‌شود این نوع عینک راحت‌تر بشکنند. این را در نظر داشته باشید اگر اغلب عینک خود را رها می‌کنید یا فراموش می کنید که آن را در یک کیف محافظ قرار دهید.

کثیف کردن عینک‌های بدون لبه آسان است زیرا آن‌ها فضای لنز زیادی دارند. به یاد داشته باشید که عینک خود را با گرفتن طرفین به جای قسمت پد بینی روی صورت بگذارید. این ممکن است به شما در کاهش لکه‌ها و آلودگی‌ها کمک کند.

به طور کلی معایب عینک‌های بدون لبه عبارتند از:

  • ممکن است به راحتی بشکند
  • به راحتی لکه‌دار می‌شود
  • محدودیت لنزهای تجویزی بیشتر در مقایسه با عینک‌های فریم‌دار
معایب عینک بدون فریم چیست؟

معایب عینک بدون فریم چیست؟

نکته!: همانطور که در بخش معایب عینک بدون فریم چیست؟ می‌بینید، این عینک‌ها معایب کمی دارند و مزایای آن‌ها واقعا بیشتر از معایبشان هستند. با توجه به بررسی‌های انجام شده، ما پیشنهاد می‌کنیم که حتما این نوع عینک‌های بدون فریم را امتحان کنید. حتی برای یک بار هم که شده. چون عاشقش می‌شوید!

نتیجه گیری

برای نتیجه گیری، عینک‌های بدون فریم گزینه‌ای مناسب برای افرادی‌ست که از انتخاب فریم و ست کردن آن با لباس، آرایش و فرم صورت خسته شده‌اند. این عینک‌ها به این زودی از مد نمی‌افتند زیرا نه تنها از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند، بلکه کاربردی، ارزشمند و همه کاره هستند.

چه یک جلسه کنفرانس داشته باشید یا یک قرار ملاقات دارید، چه به عینک اصلاحی نیاز داشته باشید یا صرفاً یک عینک استایل نیاز دارید ، عینک‌های بدون فریم انتخاب ایده آلی هستند. پس چرا منتظری؟ همین حالا این شاهکار بی انتها را برای مجموعه کمد لباس خودت دریافت کن!

در آخر

ما در این مقاله از فروشگاه عینک انصار به سوال عینک بدون فریم چیست؟ پاسخ دادیم و مزایا و معایب عینک بدون فریم را بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط تیم ما آوردیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.