اخبار و بلاگ

عینک آفتابی رانندگی

عینک آفتابی رانندگی – بهترین انتخاب کدام است؟

رانندگی یکی از کارهایی است که در صورت فراهم بودن شرایط آسودگی، به کاری بسیار لذت بخش و جالب تبدیل می‌شود. یکی از این شرایط که باید جهت تجربه رانندگی لذت بخش و آسوده برای خود فراهم کنید، استفاده از عینک آفتابی برای رانندگی است.

بعلاوه حالا که نزدیک تعطیلات سال نو هستیم، یک سفر جاده‌ای بهترین راه برای جشن گرفتن سال نو است. اما همانطور که در بالا هم گفته شد، اول از همه، اگر قصد دارید دل به جاده بزنید، به عینک آفتابی رانندگی برای کاهش تابش خیره کننده جاده نیاز خواهید داشت.

عینک آفتابی رانندگی چیست؟

عینک آفتابی رانندگی همانطور که از نامش مشخص است، همان چیزی‌ست که شما فکر می‌کنید. این نوع عینک‌ها به شما کمک می‌کنند در زمانی که پشت فرمان هستید بهتر ببینید. هنگامی که در جاده هستید، مطمئناً در شرایط آب و هوایی مختلف با انعکاس‌های شدید نور و تابش خیره‌کننده رو به رو مواجه می‌شوید، بنابراین منطقی است که برای هر شرایطی که ممکن است در انتظارتان باشد آماده باشید!

نکته قابل توجه این است که ما در فروشگاه عینک انصار طیف گسترده‌ای را برای انتخاب شما داریم. از جمله عینک‌های رانندگی طبی، عینک‌های رانندگی ضد تابش و حتی عینک آفتابی مناسب رانندگی با لنزهای قابل تنظیم برای مطابقت با تمام نیازهای شما.

عینک آفتابی رانندگی چیست

عینک آفتابی رانندگی چیست

بهترین عینک رانندگی چیست؟

اما حالا به یکی از مهم‌ترین سوالاتی که درباره عینک رانندگی وجود دارد می‌رسیم و این سوال چیزی نیست جز: بهترین نوع عینک آفتابی رانندگی چیست؟

بطور کلی مناسب‌ترین عینک آفتابی برای رانندگی، عینک آفتابی ضدتابش و با لنزهای پلاریزه است. این نوع عینک آفتابی لنزهای قدرتمندتری نسبت به عینک آفتابی ساده دارد و باعث می‌شود بتوانید به راحتی در جاده رانندگی کنید. همچنین با قدرت بالای آن‌ها در جلوگیری از ورود نورهای منعکس آفتاب، باعث جلوگیری از خستگی چشم می‌گردند.

انعکاس نور جاده

انعکاس نور جاده

عینک‌های ضد تابش چیست؟

معمولاً نور پراکنده می‌شود؛ زیرا در زوایای مختلف از سطح ناهموار یک جسم منعکس می‌شود. اما اگر سطح صاف باشد، مانند آب آرام یا یک قطعه صاف ورق فلز، نور در یک زاویه منعکس می‌شود. وقتی این نور درست در چشمان شما منعکس می‌شود، این نور همان چیزی است که ما به عنوان نور خیره کننده می‌شناسیم. عینک آفتابی پلاریزه باعث کاهش درخشندگی و رفع این مشکل می‌شود.

این عینک‌های ضد تابش و با لنزهای پلاریزه دقیقا همان گزینه‌ای هستند که شما برای رانندگی لازم دارید. یا به قولی اگر دنبال عینک آفتابی رانندگی هستید، حتما عینک‌های ضد تابش و با لنزهای پلاریزه را انتخاب کنید.

لنزهای پلاریزه چگونه کار می‌کنند؟

لنزهای پلاریزه دارای ماده شیمیایی خاصی هستند که برای فیلتر کردن نور روی آن‌ها اعمال می‌شود. مولکول‌های این ماده شیمیایی به‌طور خاص در کنار هم قرار گرفته‌اند تا از عبور نور از عدسی جلوگیری کنند. یا به قولی فقط نوری که از منافذ نابینایان عبور می‌کند دیده می‌شود و چه چیزی بهتر از این نوع عینک آفتابی رانندگی.

در عینک آفتابی پلاریزه، فیلتر منافذ عمودی برای نور ایجاد می‌کند. یعنی فقط اشعه‌های نوری که به صورت عمودی به چشمان شما نزدیک می‌شوند، می‌توانند در آن روزنه‌ها قرار بگیرند. به عنوان مثال، لنزها تمام امواج نور افقی را که از یک سطح صاف یا یک کاپوت ماشین براق منعکس می‌شوند، مسدود می‌کنند.

لنزهای پلاریزه برای عینک رانندگی

لنزهای پلاریزه برای عینک رانندگی

چه زمانی از عینک آفتابی ضد تابش استفاده نکنید؟

با توجه به تمام مزیت‌های لنزهای پلاریزه که در بالا گفته شدند و اینکه به عنوان عینک آفتابی رانندگی استفاده می‌شوند، مواردی وجود دارد که لنزهای پلاریزه توصیه نمی‌شوند؛ حتی در رانندگی.

  • هنگام نگاه کردن به صفحه نمایش LCD
  • دستگاه های نقدی ATM
  • تلفن های همراه
  • هنگام دیدن
  • هنگام اسکی
  • رانندگی در شب

مضرات عینک آفتابی رانندگی بی‌کیفیت

همانطور که عدم استفاده از عینک آفتابی رانندگی ضررات بسیاری را به همراه دارد، استفاده از یک عینک آفتابی بی‌کیفیت برای رانندگی مضرات بیشتری را به همراه دارد. استفاده از یک عینک آفتابی بی‌کیفیت برای رانندگی، ناخواسته باعث ایجاد حادثه و به خطر افتادن جان شما می‌شود. این اتفاق به دلیل کیفیت پایین عدسی عینک آفتابی رانندگی، عدم انتخاب رنگ مناسب عدسی، عدم وضوح و رنگ‌های غیرطبیعی عینک، رخ می‌دهد. از این رو در خرید عینک آفتابی مناسب رانندگی خود دقت و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نکات مهم در مورد عینک رانندگی

تا اینجا به ضرورت استفاده از عینک آفتابی مناسب برای رانندگی پی بردید. اما خب همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، قبل از خرید عینک آفتابی خود برای راه افتادن در جاده، باید نکاتی ر مورد توجه قرار دهید. عدم توجه به این نکات در هنگام خرید عینک آفتابی مناسب، می‌تواند خطراتی را در طول مسیر برای شما داشته باشد. از این رو در ادامه مهم‌ترین نکاتی را که هنگام خرید عینک آفتابی رانندگی باید توجه کنید، آورده‌ایم.

۱- از عینک فتوکرومیک استفاده نکنید!

چراغ لنزهای فتوکرومیک برای جاده و رانندگی مناسب نیستند؟ یا اصلا لنزهای فتوکرومیک چه هستند و چه کارایی دارند؟ اگر این‌ها سوالات شما هم هستند، باید بدانید که لنزهای فتوکرومیک ویژگی تغییر تراکم رنگ عدسی را دارند. این نوع عدسی در زمانی که آفتاب نیست به رنگ شفاف و با تراکم رنگی بسیار پایین و زمانی که نور آفتاب به صورت ستقیم می‌تابد، به بالاترین تراکم رنگی خود می‌رسد.اما خب چرا این عدسی برای رانندگی توصیه نمی‌شود؟

عینک فتوکرومیک برای رانندگی

عینک فتوکرومیک برای رانندگی

شما می‌توانید در مقاله زیر، بیشتر درباره این نوع عدسی بخوانید:

عینک فتوکرومیک چیست؟ – یک تیر و دو نشان

 

لنزهای فتوکرومیک به دلیل اینکه ممکن است تاخیرهایی را در فرآیند تغییر تراکم رنگ داشته باشند، برای رانندگی پیشنهاد نمی‌شوند. این لنزها زمانی که در حال تغییر تراکم رنگ هستند، از حالت شیشه‌ای و شفاف (بدون رنگ) به تدریج به حالت تراکم بالا و مسدودکننده اشعه خورشید می‌روند. در این میان ممکن است این تغییر با تاخیرهایی مواجه شود. این تاخیرها در ادامه منجر به تخریب دید راننده و ایجا حادثه می‌گردد.

۲- توجه به قیمت عینک

از قدیم گفته‌اند، هر چقدر پول بدی، آش میخوری! این سخن در اینجا کاملا صدق می‌کند. اگر به دنبال بهترین عینک آفتابی رانندگی هستید، باید هزینه‌اش را نیز پرداخت کنید. چرا که مواد اولیه مورد استفاده در تولید لنزها و فریم این عینک‌های گران قیمت، بسیار با کیفیت‌تر و با دوام‌تر از عینک‌های ارزان بازار هستند.

اما خب نگران قیمت هم نباشید. ما در فروشگاه عینک انصار به فکر شمایی که بودجه کمی را برای تهیه عینک دارید، هستیم. شما می‌توانید در فروشگاه ما عینک‌های آفتابی رانندگی را از برندهای کم‌تر شناخته شده با قیمت فوق‌العاده مناسب بودجه خود تهیه کنید. اینکه برندهای بزرگ مانند ریبن، علاوه بر پول کیفیت، پول نام برند خود را نیز می‌گیرند، کاملا درست است. از این رو ما علاوه بر عینک‌های اصل از برندهای محبوب، عینک‌های با کیفیت بالا و اورجینال را از برندهای با شهرت کم‌تر آورده‌ایم. آن هم با نصف قیمت!

قیمت عینک آفتابی رانندگی

قیمت عینک آفتابی رانندگی

۳- فریم نازک و کوچک

فریم‌های حجیم و سایز بزرگ، در مدت اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. به قدری که در بهترین عینک آفتابی مردانه ۲۰۲۳ و بهترین عینک آفتابی زنانه ۲۰۲۳ شما می‌توانید گزینه‌های زیادی از این نوع فریم‌ها ببینید. اما خب از طرفی یکی دیگر از نکاتی بسیار مهم که باید هنگام خرید عینک آفتابی مناسب رانندگی به آن توجه کنید، خرید عینک آفتابی با فریم نازک و کوچک است.

عینک‌های سایز بزرگ اگر از زیبایی و روی مد بودن آن‌ها بگذریم، به نامناسب بودن این نوع فریم‌ها برای رانندگی می‌رسیم. شما در رانندگی باید بهترین دید را داشته باشید و بر کل جاده مسلط باشید. عینک آفتابی سایز بزرگ و حجیم دقیقا مانع این کار می‌شود. این عینک‌ها دید محیط اطراف شما را مختل می‌کنند و اصلا برای رانندگی پیشنهاد نمی‌کنیم. بنابراین بهترین عینک آفتابی رانندگی باید فریم ظریف و نازک داشته باشد.

۴- مسدودکننده ۱۰۰% اشعه مضر

هیچ عینکی در دنیا نمی‌تواند ۱۰۰% مانع ورود اشعه‌های مضر UVA و UVB باشد. اما خب در اصطلاح عینک‌های آفتابی، به عینک‌هایی که بیشتری قدرت مسدود کردن اشعه مضر خورشید را داشته باشند، عینک ۱۰۰% ضد اشعه UV می‌گویند. شما هنگام خرید عینک آفتابی رانندگی باید عینکی را تهیه کنید که دارای UV40 باشد. چرا که این نوع عینک‌ها ۹۰% الی ۱۰۰% مانع ورود اشعه مضر خورشید به چشمان شماست و رانندگی راحت و آسوده‌ای را برای شما رقم می‌زند.

مسدودکننده 100% اشعه مضر

مسدودکننده ۱۰۰% اشعه مضر

۵- عینک آفتابی پلاریزه باشد.

در بالا به این مورد کامل اشاره کردیم. این عینک‌ها به دلیل مسدود کردن نور منعکس شده از جاده، مناسب‌ترین، امن‌ترین و در مجموع بهترین انتخاب برای سفرهای جاده‌ای طولانی و رانندگی هستند. علاوه بر این از خستگی چشمان شما در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند. در نهایت می‌توانید ساعت رانندگی با خیال راحت و بدون خستگی داشته باشید.

در آخر

عینک آفتابی برای رانندگی چیز پیچیده‌ای نیست. بلکه یک عینک آفتابی معمولی با عدسی‌های پلاریزه و چند ویژگی مختصر است. اما همین چند ویژگی مختصر، رانندگی ایمن و آسوده را برای شما به ارمغان می‌آورند. بنابراین اگر اهل سفرهای جاده‌ای هستید، حتما این مقاله را ذخیره کنید و در سریع‌ترین زمان اقدام به خرید یک عینک آفتابی مناسب رانندگی کنید و از سفرهای خود لذت ببرید.

ما در این مقاله از فروشگاه عینک انصار درباره عینک آفتابی رانندگی و نحوه عملکرد آن‌ها در مقابل نور خیره کننده منعکس از سطوح صاف و کاپوت خودرو توضیح دادیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. در صورتی که قصد خرید عینک برای رانندگی داشتید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت، با همکاران ما در ارتباط باشید و هنگام ثبت سفارش عینک آفتابی، سفارش خود را با لنزهای پلاریزه ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.